Minőség, tudás és érzékenység több mint ötven magyar művész munkáin keresztül.
A több mint négy évtizedes múlttal és kiemelkedő szakmai tapasztalattal rendelkező Nemes Galéria idei válogatása a Füred Art Week egyik legsűrűbb és legösszetettebb anyaga: több mint félszáz magyar alkotó munkáiból álló, korszakokon és stílusokon átívelő kiállítás, amely a klasszikus értékeket a kortárs látásmóddal kapcsolja össze.
A standon kiemelt figyelmet kap a geometrikus absztrakció nemzetközileg is elismert mesterének, Maurer Dórának a Raszterközi Quasi-kép-je, amely a szabály és szabadság finom egyensúlyából épít vizuálisan és gondolatilag is intenzív rendszert. Aba-Novák Vilmos, a két világháború közötti magyar festészet egyik legkarakteresebb alakja, Szolnoki lacikonyhá-jában a falusi vásárok nyüzsgő világa elevenedik meg. Szóbel Géza, a második párizsi iskola magyar származású festője Két alak című művével az 1940-es évek utáni európai festészet lírai és intellektuális vonulatát képviseli.
A standon olyan legendás alkotók is helyet kapnak, mint a vibráló szín- és formavilágú Mattis Teutsch János, a nagyvonalú eleganciát és színpadiasságot ötvöző Batthyány Gyula, a modern látásmódot finom dekorativitással párosító Vaszary János, valamint a fény és részlet gazdag festői világáról ismert Csernus Tibor. Mellettük a kortárs szekcióban a galéria három kiemelt művésze is szerepel. Milasovszky László képei a geometria és kézműves precizitás találkozásai, szabadkézzel festett rendszerek, amelyek mögött következetes gondolkodás és finom, belső fegyelem húzódik meg. Bokor Miklós absztrakt, rétegzett tájképei a természeten keresztül vezetnek el egy belső világ mélyére, képei nemcsak érzékelni, hanem emlékezni is tanítanak. Csáky Donát Márk festészete a klasszikus tájkép hagyományából épít csendes, időtlen tereket, munkái nem a pillanatot keresik, hanem a figyelemben elmélyülő folyamatot.
A Nemes Galéria füredi jelenléte szakmai állásfoglalás és meghívás egyben. A különböző korszakok, stílusok és látásmódok párbeszédéből egy gazdag, sokszínű kép rajzolódik ki, olyan művekkel, amelyek mélységükben, anyagiságukban és jelenlétükben egyaránt képesek megszólítani a nézőt.